NONI - VITAMÍNOVÁ BOMBA ZE STŘEDOMOŘÍ

13.01.2021

NONI neboli Morinda citrofolia, je strom který patří do čeledi mořenovité (Rubiaceae) s původem v Polynésii, na Tahiti a Hawaii, kde od nepaměti jeho plody slouží jako běžná potrava potrava ale i k léčbě a posílení organismu. NONI obsahuje velké množství prospěšných látek - jedná se o vitamíny A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12, z minerálů především železo, hořčík, draslík, zinek, měď, fosfor, selen, 18 aminokyselin včetně 9 esenciálních, vlákninu a enzymy. Dalšími velice důležitými látkami jsou scopoletin, damnacanthal a proxeronin (v játrech se štěpí na xeronin), beta sitosterol, iridoidy, oligo- a polysacharidy, mastné kyseliny, kyselina linolová, alkaloidy ...

NONI je u domorodých kmenů velmi ceněna, protože revitalizuje buňky a dodává tělu energii, uvolňuje stres, čistí krev a spolu s ní játra a ledviny, díky velkému množství vitamínů a minerálů stimuluje imunitní systém, reguluje buněčné funkce a proto se používá i u léčby některých druhů rakoviny. Co bude zajímat hlavně dámy je, že NONI udržuje zdravou pokožku, vlasy a pokožku hlavy, ale i silné a zdravé nehty a celkově omlazuje tělo. NONI jako silný a účinný antioxidant zbavuje tělo toxinů a škodlivých látek, tím zlepšuje paměť a koncentraci. NONI ulevuje od bolesti a tlumí záněty, ale snižuje riziko vzniku rakoviny a omezuje růst nádorových buněk. NONI zabraňuje předčasnému stárnutí, potlačuje choroby související s věkem jako je artritida, srdeční choroby, cukrovka či mrtvice, zlepšuje trávení. Velmi dobře NONI chrání před viry a bakteriím i u kmenů, které se staly odolnými vůči antibiotikům, působí na molekulární úrovni. U NONI nebyli prokázány vedlejší účinky, tak že její konzumace je vhodná pro každého v jakémkoli věku. Jedná se opravdu o velmi blahodárnou a zdravou bylinku, kterou mohu nazvat jako univerzální lék či životabudič.

Další informace o NONI její přípravě a běžné dávkování najdete ZDE:

https://www.bylinkyzamazonie.cz/super-potraviny-a-doplnky-stravy/noni-prasek-250-g/

( Bohužel, kvůli zákonům EU nemžeme dávat přímí odkaz na e-shop proto prosím, zkopírujte odkaz do Googlu. Děkujeme za pochopení. ) 

Přeji vám pevné zdraví a krásný rok 2021 

Blanka Čížkovská

www.bylinkyzamazonie.cz