BALZÁM S PROPOLISEM

03.11.2020

Tento balzám je jedinečný při léčení zánětů a různých bolestí v těle. Má antibakteriální, silně hojivé, desinfekční, anesteziologické a antivirové účinky Kuří oka+bradavice- po horké koupeli - z náplasti, nebo gázy vytvoříme "lůžko" s větším množstvím masti, zabalíme kuří oko, nebo bradavici na 3 dny. Poté v horké koupeli kuří oko, nebo bradavice vyloupneme. Pár dní ještě ošetřujeme mastí. Zanícené, špatně se hojící rány+proleženiny - obklady z masti na vyčištěni ran a epitelizaci kůže. Záněty vnitřního ucha - vložíme do ucha tampon s masti a mažeme často (klidně i 5x denně) okolí celého ucha, hlavně uzliny pod uchem. Při rýmě, nebo zánětu dutin mažeme balzámem nos, celé jeho okolí a všechna místa kde jsou dutiny (pod očima, čelo) Můžeme i spánky a lícní kosti směrem k uším. Cévní potíže a záněty- místa mazat 3-5x denně. Vždy směrem k srdci. Používáme i při špatné průchodnosti cév. Při paradontoze balzámem jemně kartáčkem masírujeme dásně, čistíme zuby a celou ústní dutinu Případné mikrotečky nejsou na závadu. Jsou to miniatury surového propolisu, který čistím jen mechanicky, nikoli chemicky :-)

Propolis je bohatá směs bioaktivních látek, pryskyřic, éterických olejů a pylu, sbíraný včelami ze stromů a rostlin. Má silné protizánětlivé účinky, ničí bakterie, bacily a viry. Asi 50 % směsi představují pryskyřičné látky, zhruba 30 % je včelí vosk a asi 10 % představují balzámy a éterické oleje. Důležitou součástí jeho složení jsou také vitaminy skupiny B. Včelky propolisem natírají stěny a jiné části úlu, aby zabránily vzniku infekce. Bývá označován i jako včelí tmel, protože jím "zatmelují" nejrůznější trhliny či otvory ve stěnách úlu a tím izolují a chrání svůj úl před různými zdroji nákazy. Když se do úlu dostane nějaký zdroj nákazy -vosa, sršeň,myška- včelky ho obalí propolisem a zabrání tak jejímu rozkladu a tím také vzniku nežádoucích bakterií.

Bambucké máslo hlavní podíl tvoří kyselina olejová, stearová, vitaminy B, D, F, E, A, díky těmto vitamínům a kyselinám chrání pokožku před vnějšími mikroorganismy a volnými radikály, velmi účinně ji také hydratuje, díky vysokému procentu alantoinu dodá pokožce elastičnost a pružnost a tím oddaluje proces stárnutí a tvorbu vrásek. Napomáhá hojení, velmi vhodný na ztvrdlé paty a hrubou kůži na loktech, kterou také hojí. Regeneruje suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání (strie). Chrání před nepříznivými vlivy -horké slunce, vítr, déšť. Zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám. Má protizánětlivé účinky, urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných ran a oděrek. Je vhodný k regeneraci pleti obličeje i celého těla. .Zvlhčí i tu nejsušší pokožku, je vhodný na všechny partie těla např dekolt, obličej, rty, ale i na paty a lokty. Zklidňuje problematickou pokožku se sklonem k vyrážkám a ekzémům.

Včelí vosk surový-nebělený jeho funkcí je především ochrana pokožky proti vnějším vlivům(vítr, slunce, déšť), vytváří "film" na pokožce a tím ji chrání. Také při opalování. Svým složením je velmi hydratační a regenerační. Pomáhá dalším látkám s hojením a regenerací poškozené pokožky, zatímco ji sám hluboce vyživuje a zvlhčuje. Je protizánětlivý, zmírňuje otoky, má hojivé a zklidňující účinky, zvláště na poranění pokožky, záněty nebo popáleniny. Je bohatý na estery kyselin, vitamin A, čímž přispívá ke změkčení, hydrataci a regeneraci kožních buněk. čímž přispívá ke změkčení, hydrataci a regeneraci kožních buněk. Má výborné antiseptické a antioxidační vlastnosti. Díky tomu urychluje regeneraci jemné pokožky, obzvláště pokožku rtů.

BYLINKY Z AMAZONIE

Výše uvedené produkty můžete koupit zde:
https://www.bylinkyzamazonie.cz/inca-botanica-4/